Jdi na obsah Jdi na menu
 


Indík, Ianinka a Betty

30. 1. 2016

Přelom roku byl hodně smutný - 11.12.2015 odešel Indíček a 25.1.2016 Ianinka. 

  Indík onemocněl v září, bohužel náš veterinář byl pryč a zastupující zřejmě chybně stanovil diagnózu, protože po lécích, které mu předepsal, se jeho stav výrazně zhoršil. Po konzultaci jsme léky vysadili a podařilo se nám Indíka ještě na dva měsíce dostat do celkem přijatelného stavu, měl chuť k jídlu a neměl větší potíže. Začátkem prosince  se mu výrazně přitížilo, začaly mu selhávat ledviny a to už signalizovalo konec. Dožil se 13 let 5 měsíců a 12 dní.

Ianinka byla poměrně zdravá, sice na ní byl taky už vidět věk, přestávala slyšet, hodně spala. Po odchodu Indíka se začala zhoršovat, měla problémy s chůzí, ale až na poslední tři dny nic alarmujícího. V pátek večer se jí udělalo špatně a v pondělí brzo ráno zemřela, Dožila se 13 let 6 měsíců a 26 dní.

Tak nám z naší velké smečky pekinézů zůstala jen Christinka, které bylo v říjnu 14 let. Je to stařenka, neslyší a špatně vidí, pohybuje se obtížně, ale zatím jí chutná.

Abychom nezůstali bez malých pejsků, pořídili jsme si štěně pekinéze, fenku  Baby Princess of Diamond Gleam, kterou jsme přejmenovali na Betty. Už jsme skoro zapomněli, jak dokáže malý pekinéz řádit, lítat a skákat. Bettynka je neuvěřitelně čilá, kamarádí s Honey a zdá se, že je u nás spokojená.