Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další rok se překulil

17. 2. 2017

Začátek roku byl pěkně zimní a psi si sníh krásně užívali. Žádné bláto, žádná špína, jen Betty byla občas zkoulovaná a musela podstoupit rozpouštění sněhových a ledových koulí ve vaně.

Naše tři štěňata ( fakt, že Honey už bude mít dva a půl roku, Betty rok a půl a Brendě už byl rok, zatím nehraje roli) řádí doma i na zahradě, pořádají honičky, zápasy, v jednom šiku řvou na sousedovy psy a každého, kdo má tu drzost a prochází se u lesa blízko naší zahrady. Každá má zvláštní záliby : Betty je založením venkovní pes, místo aby se povalovala v pelíšku, tráví dlouhé hodiny venku a domů se jí nechce, Brenda je mazel, závislák a neskutečný žrout, Honey je taky mazel - hrozně jí vadí, že ji nikdo nechce chovat ( fakticky se jí dá pochovat jen hlava, ale to nestačí) a likvidátor všeho v dosahu, co se dá rozkousat. Vzhledem k její velikosti a síle se dá rozkousat skoro všechno včetně ocelí vyztužené hadice.

Darsy je už stará dáma, bylo jí v listopadu 12 let. Má velké problémy s chůzí, většinou se sama nezvedne ze země a musíme jí pomoci. Je hubená, chuť k jídlu ale má velikou a baští víc než Honey. Už jí nestačí snídaně, oběd, večeře, druhá večeře a noční večeře, vyžaduje i svačinky. Ráda si s ostatními zajde na zahradu, přidá se k štěkání a když vidí za plotem neznámého psa, tak dokonce i popoběhne.

Začala obleva a psi se pomalu začínají měnit v bahňáky, zase je čeká neustálé otírání tlapek, vysoušení kožichů a mne čeká trvalá snaha nedopustit, aby to v domě vypadalo jako na oraništi.

Už aby bylo krásné nepříliš deštivé jaro!