Jdi na obsah Jdi na menu
 


Další rok pryč

25. 1. 2012

Tak už máme rok 2012 a můžeme se ohlédnout za rokem minulým.

Z pohledu našeho zvěřince nebyl moc dobrý.

Dva kocouři se nechali zajet - Mouríka zajelo auto 5. listopadu a návštěvníka Šmudlu přejelo auto asi 27. prosince, zemřel 29. prosince. Neveselý závěr roku.

Psi měli docela velké zdravotní problémy - v červenci ochrnul na zadní nohy Frodík, podařilo se to dát alespoň trochu do pořádku, takže sice špatně, ale přeci jen chodí. Celý podzim se ve smečce točila střevní infekce a aby toho nebylo málo, tak při zjišťování příčin Indyho problémů s rovnováhou, veterinář objevil ušní svrab.Takže se preventivně léčili všichni.

Naše přírodní plemeno ( Darsy) mělo letos asi čtyřikrát zánět kůže, Wendík chronickou bronchitidu, Honey zánět žaludku, Flora zánět tenkého střeva, Indy zánět tlustého střeva, Floře zhnisala vráska nad nosem, Pompon měla zánět meziprstí...

Když to shrnu - byli jsme u veterináře pečení vaření.

Vyhlídky do dalšího roku nejsou nijak nadějné - smečka stárne a chorob bude nejspíš přibývat. Ovšem stále jim chutná, největší jedlík ze psů je náš stařík Frodo, který si vynutil už čtvrté jídlo denně a z koček bezkonkurenčně Wendy - když ho viděl veterinář, tak nevěřil vlastním očím a označil ho za obézního kocoura. Wendy se celý podzim láduje a jak uhodí zima, tak přestane z boudy, kde bydlí, vycházet. Až příjde jaro, tak všechna nadbytečná kila shodí.