Jdi na obsah Jdi na menu
 


A další rok je za námi ...

21. 1. 2014

Rok 2013 nepřinesl v psí smečce žádné novinky, sice jsou stále klidnější a spavější, ale zatím žádné vážnější choroby neútočí. Honey, které bylo už 14 let, má trochu problémy s pohybem, Indy moc nevidí - je to mladík - 11 a půl roku, ostatní se taky drží.

Přibyly kočky. Sousedova kočka  schovala koťata k nám, aby o ně nepřišla, když jsem je objevila, tak už byla docela velká -  viděla a batolila se. Jsou velmi pěkná, mourovatá, ale každé je jinak vybarvené. Dva kocouři se jmenují Tiziánek a Tygřík, kočička je Bibinka. Kočičí "smečka" je už početnější než psí, našich koček je 7, k tomu ještě toulavý Strakoš, který k nám víceméně pravidelně dochází a 4 kočky od souseda, ty si asi myslí, že vedu kočičí jídelnu. Při krmení to tak vypadá - na terase se sejde 10 až 11 koček (Strakoš čeká na krmení v kůlně a občas chybí sousedův Zrzoun), koťata mají misku společnou, ale velké kočky už musí mít své vlastní mističky. Chutná jim všem. Jsou dobře živené, pokud jim to nestačí, tak se dorazí u sousedů.

Pekinézové se s koťaty snesou dobře, nedá se říci, že by byli kamarádi, ale tolerují se. S Darsy je to jiná - ta všechny kočky prohání, dělá kočkobijce a nedá si vymluvit, že to jsou naše kočičky a ty má nechat na pokoji.